Teckning 17/1800-tal

432560

JEAN BAPTISTE HUET, hans krets (17/1800-tal), Familj vid lantgård med ruin, kolteckning, 19x28 cm, monterad i passepartout med påskrift "Huet, Ankarsvärds (?) samling"

Äldre lagningar längs baksidansa kanter, korta revor, veck

Konst, Teckningar

Teckning 17/1800-tal
Budhistorik (7 bud)
3034924
1 400
3035892
1 300
3034924
3035890
3034924

Slutpris SEK:
1 400
143 EUR, 166 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer