Per Hasselberg parian

432534

PER HASSELBERG, "Grodan", parian, Gustavsberg, 1900-talets början, signerad P Hasselberg, sockeln märkt RS Gustafsberg -09 E, höjd ca 38 cm

Fotnagg

Konst, Skulpturer, Keramik/Porslin

Rum 21

Per Hasselberg parian

Budhistorik (28 bud)
3000922
5 000
3000972
5 000
3000922
4 800
3000971
4 600
3000922
4 400

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer