Cavaliere Tempesta hans art oljemålning

432497

CAVALIERE TEMPESTA (1600-tal), hans art : Landskap i månsken, olja på duk, ca 49x60 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Ermanno Lucinis Samling (nr 190)

Dubblerad, renoverad, ytskador

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (14 bud)
3000578
4 400
3000586
4 200
3000578
3000582
3 800
3000578
3 600

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.