Bodhisattva brons

432496

BODHISATTVA, brons, sydostasien, 1900-tal, höjd ca 83 cm

Saknar dekorelement, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Bodhisattva brons

Budhistorik (23 bud)
3000647
3 600
3000651
3 400
3000647
3 200
3000648
3000647
2 800

Slutpris SEK:
3 600
368 EUR, 427 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer