Bodhisattva brons

432496

BODHISATTVA, brons, sydostasien, 1900-tal, höjd ca 83 cm

Saknar dekorelement, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Bodhisattva brons

Budhistorik (23 bud)
3000647
3 600
3000651
3 400
3000647
3 200
3000648
3000647
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 431 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.