Oljemålning Lucinis Samling

432495

TENIERS (omkring 1700), hans efterföljare: Gästabudsscen, olja på duk, ca 59x83 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 17)
PROVENIENS: Ermanno Lucinis Samling

Lagningar, smärre ytskador

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Oljemålning Lucinis Samling

Budhistorik (11 bud)
2997918
4 400
2992892
4 200
2992892
2997917
3 800
2992892
3 400

Slutpris SEK:
4 400
449 EUR, 521 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer