Sankt Franciskus oljemålning Lucinis Samling

432494

BERNARDO STROZZI (1700-tal), kopia efter: Sankt Franciskus, olja på duk, ca 78x66 cm; oramad

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 161)
PROVENIENS: Ermanno Lucinis Samling

Dubblerad, lagning, tryck- och ytskador

Konst, Äldre måleri

Fack 27

Budhistorik (20 bud)
3000437
3 200
3000436
3000434
2 800
3000390
2 600
3000390
2 400

Slutpris SEK:
3 200
323 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.