Oljemålningar på kopparplåt Lucinis Samling

432492

SCHWEIZISK SKOLA (omkring 1820): (2 st) Landskap med figurer, olja på kopparplåt, vardera ca 21x24 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 39)
PROVENIENS: Ermanno Lucinis Samling

Smärre ytskador

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Budhistorik (5 bud)
2996850
4 400
2996434
4 200
2992841
2992839
3 600
2992830

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer