Oljemålningar på kopparplåt Lucinis Samling

432492

SCHWEIZISK SKOLA (omkring 1820): (2 st) Landskap med figurer, olja på kopparplåt, vardera ca 21x24 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 39)
PROVENIENS: Ermanno Lucinis Samling

Smärre ytskador

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Budhistorik (5 bud)
2996850
4 400
2996434
4 200
2992841
2992839
3 600
2992830

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.