Sameknivar brevkniv

432491

SAMEKNIVAR, 3 st, BREVKNIV, benarbete, med slidor i ben, varav en daterad 1930, total längd ca 18-30 cm

En med skador, bruksslitage

Diverse, Etnografica, Allmoge

Monter 1

Sameknivar brevkniv

Budhistorik (15 bud)
3000644
2998727
3000643
1 900
2998727
1 800
3000642
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 264 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.