Bengt Lindström olja

432261

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): Porträtt, signerad Lindström, olja på duk, ca 46x38 cm.

Proveniens: Inköpt 1980, vidare i arv till nuvarande ägare.
Utställd: Galerie Ariel, Paris, 1957, nr 5040

Bengt Lindström olja

Budhistorik (18 bud)
3005037
22 000
3005036
21 000
3005034
20 000
3005033
19 500
3005001
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 215 EUR, 2 517 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.