Fung Qi Kina 1800-tal

431897

Fung Qi, tusch och färg på papper, Kina, 1800-tal, motiv med lärd man och två kvinnor med blomsterkorg, inskription och sigill, ca 169x37 cm

Ett flertal revor och skador

Orientaliskt, Konst

Fung Qi Kina 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
3003778
9 000
3003222
8 800
3003773
8 600
3003222
8 400
3003768
8 200

Slutpris SEK:
9 000
879 EUR, 1 029 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.