Flamländsk skola 1600-tal

431678

FLAMLÄNDSK SKOLA, ca 1670: Kroginteriör, olja på duk, spännram märkt a tergo "Egbert Lieveusz van der Poel" samt "In the Lillap Inn", ca 57x78 cm

Duken med skada

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Flamländsk skola 1600-tal

Budhistorik (5 bud)
3006167
9 000
3003765
6 000
3003636
3 400
3003495
3 200
2997402

Slutpris SEK:
9 000
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer