Alfred AugustusGlendening oljemålning

431489

ALFRED AUGUSTUS GLENDENING I (c.1840-c.1910): Engelsk landsbygd med berg och får, monogramsignerad och otydligt daterad AAG -66 , olja på duk, 49x75 cm

Smärre färgbortfall, krackeleringar, retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (20 bud)
3026889
5 600
3026886
5 400
3026882
5 200
3026879
5 000
3026878
4 800

Slutpris SEK:
5 600
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer