Alfred AugustusGlendening oljemålning

431489

ALFRED AUGUSTUS GLENDENING I (c.1840-c.1910): Engelsk landsbygd med berg och får, monogramsignerad och otydligt daterad AAG -66 , olja på duk, 49x75 cm

Smärre färgbortfall, krackeleringar, retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (20 bud)
3026889
5 600
3026886
5 400
3026882
5 200
3026879
5 000
3026878
4 800

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.