Baljfåtölj sengustaviansk stil

431398

BALJFÅTÖLJ, 1900-talets början, sengustaviansk stil, skuren dekor, bemålad i vitt samt guld, armlän med lejonmaskaroner, sabelformade ben, sitthöjd ca 44 cm

PROVENIENS: Wijs säteri, norra Mälardalen

En lejonmaskaron med lagningar, senare bemålning

Rum 4

Budhistorik (59 bud)
3023355
23 000
3023362
23 000
3023355
22 000
3023356
22 000
3023355
21 000

Slutpris SEK:
23 000
2 316 EUR, 2 631 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.