Baljfåtölj sengustaviansk stil

431398

BALJFÅTÖLJ, 1900-talets början, sengustaviansk stil, skuren dekor, bemålad i vitt samt guld, armlän med lejonmaskaroner, sabelformade ben, sitthöjd ca 44 cm

PROVENIENS: Wijs säteri, norra Mälardalen

En lejonmaskaron med lagningar, senare bemålning

Rum 4

Budhistorik (59 bud)
3023355
23 000
3023362
23 000
3023355
22 000
3023356
22 000
3023355
21 000

Slutpris SEK:
23 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer