Helmer Osslund, Landskap med gård och vattendrag

431276

HELMER OSSLUND (1866-1938): Landskap med gård och vattendrag, signerad Helmer Osslund, olja på smörpapper fäst på pannå, 50 x 73 cm.

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (5 bud)
3022198
12 000
3020914
11 000
3015948
10 500
3010553
10 000
3010164
9 000

Slutpris SEK:
12 000
1 225 EUR, 1 422 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer