Helmer Osslund, Landskap med gård och vattendrag

431276

HELMER OSSLUND (1866-1938): Landskap med gård och vattendrag, signerad Helmer Osslund, olja på smörpapper fäst på pannå, 50 x 73 cm.

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (5 bud)
3022198
12 000
3020914
11 000
3015948
10 500
3010553
10 000
3010164
9 000

Slutpris SEK:
12 000
1 211 EUR, 1 438 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.