Wilhelm von Gegerfelt, I utkanten av Venedig

430940

WILHELM VON GEGERFELT(1844-1920), I utkanten av Venedig, Signerad W v Gegerfelt. Olja på duk, 130 x 84 cm
PROVENIENS
Fritzes Kungliga Hovbokhandel, Stockholm

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Budhistorik (5 bud)
3020976
14 000
3019506
12 000
3017968
10 000
3013597
7 600
3013314

Slutpris SEK:
14 000
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer