Dryckeskanna silver 1895

430910

DRYCKESKANNA, silver, stämplar GAB, Stockholm 1895, cylindrisk, tre ornerade kulfötter, invändigt förgylld, välvt lock med Oskar II:s bild, reliefdekor av drakslingor, höjd 18 cm, vikt ca 695 g

Gåvoinskription på livet

Silver

Monter 25

Dryckeskanna silver 1895

Budhistorik (5 bud)
3022984
4 400
3013073
4 200
3022983
4 200
3013073
3012700
2 600

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer