Dryckeskanna silver 1895

430910

DRYCKESKANNA, silver, stämplar GAB, Stockholm 1895, cylindrisk, tre ornerade kulfötter, invändigt förgylld, välvt lock med Oskar II:s bild, reliefdekor av drakslingor, höjd 18 cm, vikt ca 695 g

Gåvoinskription på livet

Silver

Monter 25

Dryckeskanna silver 1895

Budhistorik (5 bud)
3022984
4 400
3013073
4 200
3022983
4 200
3013073
3012700
2 600

Slutpris SEK:
4 400
449 EUR, 521 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.