Antoni Miralda & Dorothée Selz, The Touristic Cake

430593

ANTONI MIRALDA (Spanien, född 1942) &
DOROTHÉE SELZ (Frankrike, född 1946):
The Touristic Cake - Gateau Touristique
signerad Miralda Dorothée Selz. Plast, diameter ca 33 cm, höjd 14 cm
Utförd i Paris 1968
PROVENIENS: Galerie Burén, Stockholm

Några figurer fallna

Konst, Skulpturer

Budhistorik (4 bud)

3028079
3026092
500
3018190
3017204

Slutpris SEK:
153 EUR, 178 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer