Gunilla Klingberg, Blob

430386

GUNILLA KLINGBERG (född 1966): "Blob", monogramsignerad och daterad G.K. -02, gips, metall, upplaga 4/10, höjd10 cm, skulptur som man fäster på en bokhylla

Proveniens: dep.art.ment, Stockholm

Smärre ytskador, obetydliga färgstreck

Konst, Skulpturer, Nutida

Monter 25

Gunilla Klingberg, Blob

Budhistorik (9 bud)
3022285
1 900
3020603
1 800
3020603
1 600
3012534
3020602

Slutpris SEK:
1 900
194 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer