Christine Ödlund The role-anxiety dilemma

430385

CHRISTINE ÖDLUND (född 1963): Utan titel ur "The role-anxiety dilemma", utfört 1995, plast insmält i silikon, ca 119,5x116 cm

Proveniens: Galleri Ynglingagatan 1, Stockholm
Litteratur: Avbildad i Ynglingatan 1, utställningskatalog, Moderna museet, 2011

Smärre slitage

Konst, Skulpturer, Nutida, Skulptur

Budhistorik (21 bud)
3023015
1 700
3023014
1 600
3023000
3023012
1 400
3023000
1 300

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer