Christine Ödlund The role-anxiety dilemma

430385

CHRISTINE ÖDLUND (född 1963): Utan titel ur "The role-anxiety dilemma", utfört 1995, plast insmält i silikon, ca 119,5x116 cm

Proveniens: Galleri Ynglingagatan 1, Stockholm
Litteratur: Avbildad i Ynglingatan 1, utställningskatalog, Moderna museet, 2011

Smärre slitage

Konst, Skulpturer, Nutida, Skulptur

Budhistorik (21 bud)
3023015
1 700
3023014
1 600
3023000
3023012
1 400
3023000
1 300

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.