Spegel Firma Svenskt Tenn

430005

SVENSKT TENN, "Solspegel", förgyllt trä, diameter ca 51 cm
HISTORIK: Möjligen formgiven av Estrid Ericsson.Inköpt på Svenskt Tenn, ej längre i produktion.

Smärre äldre lagning

Speglar, Design

Rum 20

Spegel Firma Svenskt Tenn

Budhistorik (34 bud)
3028313
11 000
3028303
10 500
3028303
10 000
3028312
9 800
3028303
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 123 EUR, 1 304 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer