Ljuskrona empirestil

426968

LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal, för 12 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, korgbotten med sparljus, höjd 114 cm

Elektrifiering med defekter

Belysning, Ljuskronor

Rum 19

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (11 bud)
3023140
6 000
3021191
5 200
3020921
5 000
3020912
4 800
3014948
4 200

Slutpris SEK:
6 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer