Ljuskrona empirestil

426968

LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal, för 12 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, korgbotten med sparljus, höjd 114 cm

Elektrifiering med defekter

Belysning, Ljuskronor

Rum 19

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (11 bud)
3023140
6 000
3021191
5 200
3020921
5 000
3020912
4 800
3014948
4 200

Slutpris SEK:
6 000
613 EUR, 711 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.