Antoni Miralda & Dorothée Selz, The Touristic Cake

404429

ANTONI MIRALDA (Spanien, född 1942) &
DOROTHÉE SELZ (Frankrike, född 1946):
The Touristic Cake - Gateau Touristique
signerad Miralda Dorothée Selz. Plast, diameter 33 cm, höjd 14 cm

Utförd i Paris 1968

PROVENIENS: Galerie Burén, Stockholm

Några figurer fallna

Konst, Skulpturer

Monter 1

Budhistorik (4 bud)

2936954
2936952
2 600
2935832
2922089

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.