Marianne Richter

399196

MARIANNE RICHTER, "Granen", matta, AB Märta Måås-Fjetterström, komponerad 1949, gobelängteknik, signerad MR AB MMF, 216x153 cm

4:e december

Något slitage

Mattor/Textilier

Geijersgatan 14, Göteborg

Marianne Richter

Budhistorik (11 bud)
2935367
13 500
2935274
13 000
2935263
12 500
2935263
11 000
2934993
10 500

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.