Johan Ericson

392798

JOHAN ERICSON (1849-1925): Holländaregatan, Marstrand, olja på duk, signerad och daterad Joh Ericson 1884, ca 61x76 cm

4:e december

Smärre krackelering

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Johan Ericson

Budhistorik (4 bud)

2936202
5 200
2935304
5 000
2934798
3 200
2933247

Slutpris SEK:
5 200
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer