Tumlare

389891

TUMLARE, silver, sannolikt nordtyskland 1730-tal, inskription: Hanna Hinrichsen Busch Moesse 1734, delvis förgylld, stämplar MVB, diameter ca 6,5 cm, höjd ca 4,2 cm

4:e december

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Tumlare

Budhistorik (16 bud)
2935509
4 600
2935282
4 400
2935294
4 200
2935282
3 800
2935292
3 600

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer