Bägare

389539

BÄGARE, silver, Anders Starin, Stockholm 1710, slät fotkant, delvis förgylld utvändigt, invändigt förgylld, vid mynningen graverade initialer, höjd 11,2 cm, vikt ca 156 g

4:e december

Smärre slitage

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Bägare

Budhistorik (24 bud)
2935522
12 000
2935560
11 500
2935522
11 000
2935552
10 500
2935522
10 000

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer