Bägare

389539

BÄGARE, silver, Anders Starin, Stockholm 1710, slät fotkant, delvis förgylld utvändigt, invändigt förgylld, vid mynningen graverade initialer, höjd 11,2 cm, vikt ca 156 g

4:e december

Smärre slitage

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Bägare

Budhistorik (24 bud)
2935522
12 000
2935560
11 500
2935522
11 000
2935552
10 500
2935522
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 172 EUR, 1 372 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.