Bägare

388898

BÄGARE, silver, Mathias Andersson, Malmö 1697-1732, invändigt förgylld, höjd 11,5 cm, vikt ca 182 g

4:e december

Slitage, monogram

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Bägare

Budhistorik (18 bud)
2935983
8 000
2934780
7 800
2934780
6 800
2934429
6 600
2934429
6 200

Slutpris SEK:
8 000
782 EUR, 914 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.