Bägare

388898

BÄGARE, silver, Mathias Andersson, Malmö 1697-1732, invändigt förgylld, höjd 11,5 cm, vikt ca 182 g

4:e december

Slitage, monogram

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Bägare

Budhistorik (18 bud)
2935983
8 000
2934780
7 800
2934780
6 800
2934429
6 600
2934429
6 200

Slutpris SEK:
8 000
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer