Saltkar

384632

SALTKAR, 1 par, silver, Petter Gillberg, Varberg 1790-tal (otydlig årsbokstav), oval form på rektangulär fot med uppsvängda hänklar, invändigt förgyllda, längd 12,5 cm

4:e december

Silver, Övriga silverföremål

Saltkar

Budhistorik (7 bud)
2932102
5 400
2930359
5 200
2930359
4 400
2919315
4 200
2919315

Slutpris SEK:
5 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer