Severin Nilsson

384505

SEVERIN NILSON (1846-1918): Flickor vid brunn, signerad Severin Nilsson, olja på duk, ca 85x63 cm

4:e december

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Severin Nilsson

Budhistorik (6 bud)
2935611
6 200
2935351
6 000
2935350
5 800
2931008
5 200
2924687
5 000

Slutpris SEK:
6 200
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer