Eric Hallström

384381

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946), Lek i trädgården, signerad och daterad Eric Hallström, olja på duk, 73x92 cm

Proveniens: utställd på Liljevalchs konsthall 1946

4:e december

Geijersgatan 14, Göteborg

Eric Hallström

Budhistorik (3 bud)

2931310
2929262
2928961

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer