Inge Schiöler Tema

403751

INGE SCHIÖLER (1908-1971): Stenig strand, Koster
Signerad och daterad Inge Schiöler 1960, olja på duk, 19x21,5 cm, Gunnar Hjortén nr 271

Proveniens: Inköpt av Sveriges Allmäna Konstförening till sin årliga utlottning.

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Inge Schiöler Tema

Budhistorik (22 bud)
2905693
39 000
2905697
38 000
2905693
37 000
2905696
36 000
2905693
35 000

Slutpris SEK:
39 000
3 736 EUR, 4 388 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.