Erling Ärlingsson Tema

400797

ERLING ÄRLINGSSON (1904-1982): Skördetid, signerad EÄ, daterad a tergo 1937 olja på duk, 65x76 cm

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Geijersgatan 14, Göteborg

Erling Ärlingsson Tema

Budhistorik (7 bud)
2905351
15 500
2904837
15 000
2904836
12 000
2903718
2903430

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.