Ampel i alabaster

410314

AMPEL, alabaster, 1900-talets första hälft, reliefdekor, 3 ljuspunkter, fästen i metall i form av fleuronger, höjd ca 70, diameter 50 cm

Smärre kantnagg

Belysning, Taklampor

Rum 20

Ampel i alabaster

Budhistorik (9 bud)
2787697
650
2787724
600
2787697
550
2787051
500
2786949
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.