Halvmånebord barockstil

410252

HALVMÅNEBORD, 1900-talets första hälft, barockstil, svarvad benställning, sarg med 2 lådor, profilerad kant, beslag i mässing i form av lagerkransar i gustaviansk stil, bemålad, höjd ca 70, 73x36 cm

Smärre ytskador, beslag möjligen senare, ett draghandtag med mindre skada/ojämn

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 5

Halvmånebord barockstil

Budhistorik (2 bud)

2786723
2774230

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.