Bägare silver

410132

BÄGARE, Niclas Wiggman, Kalmar 1761, höjd ca 10, SUPKOPP, silver, Bergen (Norge) 1794, höjd ca 5 cm, vikt ca 20 g

Slitage, bucklor

Silver, Övriga silverföremål

Bägare silver

Budhistorik (12 bud)
2790269
3 400
2790199
3 200
2790199
2789081
2 800
2788269
2 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.