Chagall Mandiargues m.fl. konstböcker 3 vol

410094

KONSTBÖCKER MED LITOGRAFIER (3)
CHAGALL, MIRÓ M.FL. MANDIARGUES, A. P. DE. Chagall. Paris (Maeght) 1976.
4:o. 1 dubbelsidig originalfärglitogrfi Marc Chagall, kol. o.a. illustrationer.
Miró a l'encre, Taillandier, Paris (XXe Siècle) 1972. 2 originalfärglitografier Joan Miró, omslag, blått klotband i kassett.
Zervos, Pablo Picasso. Vol. 9. 1958

Zervos lös i häftningen, vissa skador

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Budhistorik (8 bud)
2784785
600
2784790
600
2784785
550
2784789
500
2784785
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.