Senapskanna saltkar i barockstil silver

410065

SENAPSKANNA, SALTKAR, 1 par, silver, med 3 skedar, barockstil, på kulfötter, dekor med mynt, delvis förgyllda, stämplade K Anderson, Stockholm 1944, höjd 4-7,5 cm, vikt ca 135 g

En glasinsats med mindre nagg

Silver

Budhistorik (18 bud)
2787747
2 400
2787564
2787564
1 800
2787179
1 700
2787563
1 700

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.