Urna sekelskiftet

409959

URNA, omkring 1900, porslin, antikiserande dekor med mytologiska motiv på svart dekor, hänklar med förgyllda maskaroner, handtag i form av svanhalsar, höjd 42 cm

Lagningar

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Urna sekelskiftet

Budhistorik (33 bud)
2784703
4 400
2784702
4 200
2784698
2784697
3 800
2784692
3 600

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.