Soffa Karl Johan

409925

SOFFA, 1800-tal, Karl Johan, delvis valnötsfanér, längd ca 172 cm
Enligt uppgift tillverkad av David Bonthron ca 1840

Senare klädsel, fanérskador

Rum 20

Soffa Karl Johan

Budhistorik (4 bud)

2784356
2784084
2776375
2766661
650

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.