Diverse porslin Kina i underglasyrblått

409871

VASER, ASK med lock, FAT, RISKOPPPAR, 5 st, BLÄCKHORN, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, vasernas höjd 13,5-18 cm

Riskoppar med smärre kantnagg, ask med lock och bläckställ mer skador

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (28 bud)
2784872
2783108
3 800
2784868
3 800
2783108
3 600
2784867
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.