Tennföremål

409841

FAT, STOP, SKÅL, 11 delar, tenn, 1800-tal, brännvinsskål troligen Gottlob Friedrich Baumann, högsta stopets höjd 24 cm

Slitage, mindre skador

Metall, Tenn, Diverse

Geijersgatan 14, Göteborg

Tennföremål

Budhistorik (34 bud)
2799734
6 400
2799724
6 200
2799732
6 200
2799724
5 800
2799722
5 600

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.