Tema allmoge kista

409653

KISTA, Norrala Hälsingland, daterad 1823, märkt AAD, brunmålad med polykrom dekor av blommor, höjd 45, 89 x 63 cm, nyckel medföljer

Smärre slitage

Möbler, Allmoge

Rum 10

Tema allmoge kista

Budhistorik (11 bud)
2829522
750
2828412
700
2827399
650
2828389
600
2827399
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.