Tema allmoge hink

409577

HINK, Hälsingland, Anders Ädel (1809-88), daterad 1830, med monogram HA, laggad, blåmålad med polykrom dekor, höjd ca 36, diameter 33 cm

Senare ringar, delvis slitage på målningen, orangrepp.

Diverse, Allmoge

Monter 10

Tema allmoge hink

Budhistorik (5 bud)
2817875
4 200
2817874
3 200
2817873
2 600
2817852
2 400
2816885

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.