Göran Wärff glasobjekt

409551

GÖRAN WÄRFF (född 1933), glasobjekt i form av klot med havsanemonliknande inneslutningar i blått samt luftbubblor, Kosta, signerad "Kosta Göran Wärff 52"", sockel av diabas med graverad silverplakett, höjd exklusive sockel ca 11,5 cm

PROVENIENS: Kooperativa Förbundets konstförening

Glas, Konstglas, Konst, Skulpturer

Monter 10

Göran Wärff glasobjekt

Budhistorik (14 bud)
2783616
1 300
2783623
2783616
2783610
2783607
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.