Axel Törneman teckningar/illustrationer

409532

AXEL TÖRNEMAN (1880-1925): (4) akvarell- och tuschteckningar på papper, varav ett med dubbelsidiga motiv, bl a originalillustration till Sigfrid Siwertz Mälarpirater, monogramsignerade, ca 12 x 12 cm

PROVENIENS: Kooperativa Förbundets konstförening

Konst, Teckningar

Budhistorik (9 bud)
2782352
2 600
2767247
2 400
2764643
2767245
2764643
1 600

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.