Lockurnor empirestil

409487

LOCKURNOR, 1 par, 1900-talets första hälft, empirestil, förgylld brons, sockel i alabaster, livet med dekor av putti, locket krönt av fågel, höjd 36 cm

Socklarna med skador

Diverse

Monter 11

Lockurnor empirestil

Budhistorik (6 bud)
2783839
4 400
2780139
4 200
2783837
4 200
2780139
2780138
3 800

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.