Tema allmoge dalatupp

409314

DALATUPP, omkring 1940, Vattnäs, Familjen Hvit, vitmålad med polykrom dekor, höjd ca 16 cm

Smärre slitage och skador

Diverse, Allmoge

Monter 32

Tema allmoge dalatupp

Budhistorik (12 bud)
2829219
1 800
2829401
1 700
2829219
2829251
1 400
2829219

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.