Leander Engström, Kustlandskap

408072

LEANDER ENGSTRÖM (1886-1927): Kustlandskap, signerad Leander Engström, olja på pannå, 20 x 34 cm.
Proveniens: Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall, därefter i arv till nuvarande ägare

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (21 bud)
2818690
4 400
2818159
4 200
2818646
4 200
2818159
2817904
3 800

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.