Skålfat Kina Kanton

407767

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal, njurformat, kanton, spegeln med dekor av fåglar, fjärilar samt blommor, brättet med rosor och växtslingor, guld, längd ca 27,5 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Skålfat Kina Kanton

Budhistorik (8 bud)
2782615
600
2782508
550
2780672
500
2782507
500
2780672
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.