Tysk sabelbajonett

407033

SABELBJONETT, tysk, 1800-talets mitt, med yataghan-klinga, stämplad W.R. Kirschbaum, gjutet mässingsfäste, stålbalja, längd 70 cm

omfilat fäste

Vapen/Medaljer

Tysk sabelbajonett

Budhistorik (3 bud)

2813618
650
2813612
600
2799498

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.